Sosyal Medya Optimizasyonu Tavsiyeleri

Kurumlara sosyal medya optimizasyonu için temel dikkat etmeleri gerek bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

1. Paylaşılmaya değer, orjinal ve ilgi çeken bir içerik hazırlayın. Yorum katılmamış motomot çeviriler, her yerde görmeye alıştığımız klişe sözcükler paylaşılmayacaktır. Yine içeriğinizin okunabilir olması için konu başlığı ve kısa açıklama yazılarınızı büyük bir özenle yazın. Unutmayın içerik hala kral !

2. İçeriğinizin paylaşılmasını kolaylaştırın ve paylaşılması için çaba gösterin. İçerik içinde mutlaka sosyal medya paylaşım butonları olmalı. Ancak sosyal mecralarda içeriğinizi yaymak için sizde özel bir çaba gösterin.

3. İlikileri sıcak tutun. Tıpkı normal hayatımızda olduğu gibi, networkunuzun geniş olması ve networkünüzdekilerle ilişkiniz çok önemli. Sıcak, samimi ve paylaşımcı olun. Başkalarını tebrik ve takdir etmekten kaçınmayın.

4. Arama motorlarını aklınızda çıkarmayın. SEO konusunun temel taşlarından biri içeriğinizi hazırlarken arama motorlarını düşünmek ve içeriği buna göre hazırlamaktır. SMO için durum farklı değildir. Basın bülteninizi bile hazırlarken bile anahtar kelimeleri, arama trendlerini, arama hacimlerini ve hedeflerinizi unutmayın.